Doğalgaz Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Doğalgaz başvurusu Nasıl yapılır? 2022 Ülkemizde en çok tercih edilen ısınma kaynağı olarak doğalgaz ilk sırayı almaktadır. Her daire veya daha önce doğalgazı olmayan evler için sıfırdan başvuru nasıl yapılır sizlere bu konuda detaylı bilgi vereceğim. Bu bilgiler sonrasında siz de kolaylıkla başvurunuzu yapmış olacaksınız.

Doğalgaz başvurusu nasıl yapılır ?

Bulunmuş olduğunuz il yada ilçede ilgili kurum üzerinden başvuru yapılmaktadır. Bu başvuru sırasında fatura kimin üzerine olacak ise kesinlikle o kişinin kimliği yanında olmalı.

Doğal gaz başvurusu nasıl yapılır ?
Doğalgaz başvurusu nasıl yapılır? 2022

Artık doğalgaz başvurularında teminat ödemesi alınmakta. Bu teminat oranı ilden ile değişebilir. Minimum 450-600 lira aralığında bir ödeme yapmanız gerekmekte. Ödemeyi nakit yada kart ile yapma imkanı veriyor kurumlar.

  Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Doğalgaz başvurusu için hangi evraklar gerekli ?

Aşağıda vermiş olduğumuz evraklar ile başvuru yapmanız mümkün. Kesinlikle bu evrakların eksik olması halinde başvurunuzu tamamlamanız mümkün değildir. Bu belgelerin çoğunu e-devletten de temin etmeniz mümkün olabilir.

  • Nüfus cüzdanı
  • T.C. kimlik numaralı resmi kimlik beyanı
  • Tapu veya kira kontratı fotokopisi.
  • Tesisat numarası
  • Deprem Sigortası fotokopisi yada aslı

Başvuru sırasında başvurulan dairenin adresin mesken mi yada iş yerimi olduğunu belirtmeniz gerek. Genelde başvuru sırasında en çok rastlanan sorunlarından bir tanesi deprem sigortası evrakının olmaması. Bu yüzden işlemleri baştan başlatmanız gerekebilir. Deprem sigortasını ilgili adresin konutun sahibinden talep etmeniz gerekmektedir.

Doğalgaz başvurusu sonrası ne zaman açılır ?

Başvurunuz eğer sabah saatlerinde yapılmış ise aynı günün akşamına kadar gazınız açılacaktır. Eğer öğle sonu başvuru yapmış olursanız sonraki güne kalma olasılığı çok yüksek. Bu yüzden sabah erken saatlerde doğalgaz başvurusu yaparsanız çok kazançlı çıkarsınız.

Merhaba ben Alper. Sizler için resmi başvuru, yardım parası yada yarışma programlarına başvurular nasıl yapılır anlatıyorum tarif ediyorum.

Related Posts


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.