Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Getir iş başvurusu nasıl yapılır? 2022 güncel olarak iş arayanlar tarafında sorulan sorulardan biridir. Sıklıkla “Bi mutluluk getir” sloganıyla karşılaşıyoruz; Getir, mobil uygulama aracılığıyla yiyecek teslimatları ve bakkaliye için bir teslimat hizmeti sunuyor. Teslimat hizmeti alanının genişlemesi de  kuryelere iş fırsatları sunmaktadır. Nasıl kurye olunur? Kurye hizmeti nerede isteniyor? Kurye olmayı düşünüyorsanız, başvuru detaylarıyla başlayacağız.

Teslimat kuryesi olmak için, internet sitesinde yer alan kurye bölümündeki başvuru formunu doldurabilir veya ilinizdeki teslimat ofislerindeki personel departmanına gidebilirsiniz.

Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel
Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • İkamet belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Fotoğraf
 • Online başvuru yaparken, verilerinizin doğruluğunu kontrol edebilir ve ardından onay kodunu telefon numaranıza isteyebilirsiniz.

Getir İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Kurye başvuru koşulları aşağıdaki gibidir;

 • 18 yaşında olmak gerekir
 • En az ilkokul diplomasına sahip olmak
 • Motoru aktif olarak kullanma
 • A1 ve A2 sınıflarının ehliyeti
 • Teknolojik aletleri kullanabiliyor olmak
 • Siparişleri hızlı ve güvenli bir şekilde gönderebilme
 • Ekip çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilme
  Jandarma Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Bu şartları yerine getirirseniz başvurabilirsiniz.

Kurye Servisi Nasıl Olunur? Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kurye olmak için önce özel bir şirket kurmalısınız. 29 Yaşın altındaysanız, gelir vergisinden muaf olursunuz. Genç bir girişimci olduğunuz için, bir yıllık sigortanız devlet tarafından ödenir.

Başvurunuz onaylandığında, Getir ile karşılıklı bir sözleşme imzalamanız gerekir. Yani, bir şirket olarak başvurduğunuz için, aslında kendi şirketinizin bir çalışanı olacaksınız.

Esnaf kurye modelinde çalıştığınız kadar para kazanabilir ve belirli bir maaşa bağlı kalmazsınız. Esnek çalışma saatleri bu açıdan sizin için avantaj olacaktır. Ne kadar fazla teslimat yaparsanız o kadar fazla para kazanma imkanınız olur.

Kurye Hizmeti İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Getir iş başvurusu için nasıl başvurduğunuza bağlı olarak, kurye hizmetinin koşulları farklı olacaktır. Sizin için bu konu hakkında yazımızda açıklama yaptık.

 • Kendi motorunuz olmalı. Motor 100-150 cc olmalıdır
 • En az 1 yıl moto kurye olarak çalışmış olmanız istenir
 • 20 Yaşından büyük kişiler tercih edilir
 • Sabıka kaydınız temiz olmalı
 • Etkin ceza puanlarına sahip olmanıza izin verilmez ve ehliyetinizin 50 ve altı ceza puanına sahip olması gerekir.
 • Motorun bakımı hakkında bilgili olmanız beklenir.
 • Tüm süreç olumlu giderse ve işe alınırsanız. Getir size bir koruma ceketi, kask, telefon vb. verir. Ekipmanı aldığınız an hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.
  Köfteci Yusuf İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Kuryenin Maaşı Nedir?

Ücretler genellikle asgari ücretle ödenir. Asgari geçim, yemek ve sağlık sigortası sağlanmakla birlikte fazla mesai ve bahşiş dikkate alınarak kendi motoruyla çalışanlar yaklaşık 8.000 TL’den 15.000 TL’ye kadar kazanabilir.

Ortalama olarak 4250 TL asgari ücret ve 610 TL ek ödemesi alıyorlar. Mesai saatleri dışında fazla mesai ödendiği için ücretler 6.000 TL’ye çıkar.

Elbette dağıttığınız paketlerin sayısı arttıkça, aldığınız miktar da artar. Ortalama 40 ila 50 paket dağıtımı yapılmaktadır. Çalışan olarak çalışıyorsanız, motor ve yakıt çalıştığınız şirkete ait olacaktır. Aldığınız bahşişler maaşınıza ek olacaktır.

Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel
Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Kuryenin Çalışma Saatleri Nedir?

Esnek çalışma saatleri ile çalışma sürenizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz ve 7/24 hizmet verebilirsiniz. Kurye sayınıza bağlı olarak sabah ve akşam saatlerinde part-time hizmet verebilir ve çok daha fazla teslimat sağlayabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencileri ders saatlerinin uygunluğuna göre part-time çalışmayı tercih etmektedirler. Saatlik ücret ve teslim edilen paket başına ödeme yapılması kurye olarak çalışmak isteyenlerin fazla olmasına sebep olmaktadır.

Getir iş başvurusu nasıl yapılır? 2022 güncel ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Günümüzün revaçta olan işlerinden biri olan kuryelik için siz de Getir iş başvurusu yapmak istiyorsanız yazımızdaki bilgiler ışığında başvurunuzu yapabilirsiniz. İster part-time ister full-time çalışabilir, teslimat yaptıkça gelirinizi arttırabilirsiniz. Maaş haricinde teslimatlardan aldığınız bahşişler de ciddi bir rakam tutar ve size ek gelir sağlar.  İş Başvurusu kategorimizin son yazısı olan Sözleşmeli Er Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel de askerlik mesleğini seviyorsanız nasıl sözleşmeli er başvurusu yapılır, ne kadar süre çalışılabilir gibi bir çok konuda detay bilgiler paylaştık. Siz de başvuru yapmayı düşünüyorsanız yazımızı okumanız faydalı olacaktır. Sitemiz içerikleri ile alakalı daha kapsamlı arama sağlayabilmek için Google baz alarak arama sağlayabilirsiniz.

  PTT Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Getirde Çalışmak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

18 yaşını doldurmuş, ihtiyaç olan eğitim ve sertifikaları bulunan herkes getir kurye iş başvurusu yapabilir.

Getir Part Time Var mı?

Esnek çalışma saatleri sayesinde part time çalışma imkanı var. İster her gün sabah çalışın, isterseniz her gün akşam saatlerinde çalışın. Böylece okul veya işinize devam edip aynı zamanda Getir’de kurye olarak çalışıp ek gelir elde edebilirsiniz.

Getir Paket Başı Kaç TL?

Getir kuryeleri saat başı ortalama olarak 30 TL ve diğer ödemelerle birlikte ortalama 4.000-6.000 TL kazanç sağlıyorlar. Paket başı ücret sabit değildir. Ancak maaşlar bölgeden bölgeye göre değişiklik göstererek daha yüksek olabiliyor.

Getir Çalışma Sistemi Nasıl?

Getir uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bir teslimat adresi seçiyorsunuz, istediğiniz ürünleri sepete ekleyip, ödeme yöntemi tercihinizi yapıyorsunuz. Siparişinizi onayladıktan sonra, Getir kuryesi tarafından satın aldığınız ürünlerin size gelişini canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Merhaba ben Alper. Sizler için resmi başvuru, yardım parası yada yarışma programlarına başvurular nasıl yapılır anlatıyorum tarif ediyorum.

Related Posts


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.