İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

İzmirim kart bakiye sorgulama nasıl yapılır? 2022 güncel bilgiler vereceğimiz yazımıza başlamadan önce, İzmirim Kart Nedir? diye düşünenler olabilir. Yazımıza buna açıklık getirerek başlayalım.

İzmirim Kart, “Şehir Kartı Projesi” kapsamında başta toplu ulaşım olmak üzere İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin birçok hizmetini bünyesinde bulunduran bir ödeme kartıdır.

İzmirim Kart ile metro ve banliyö istasyonlarında, vapur iskelelerindeki turnikelerde ve tüm otobüslerde geçerli olacak şekilde; ilk binişten itibaren 90 dakika içinde olan ikinci ve sonraki metro, otobüs, vapur veya banliyö binişleri biniş fiyatına dahildir. (B-D-F-G tarifelerinde aktarma hakkı bulunmamaktadır.)

İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin işlettiği Bisim, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Teleferik, Akıllı Tuvaletler gibi birçok hizmetin ödemesi bir şehir kartı olan İzmirim Kart ile yapılabiliyor.

İzmirim Kart, kredi kartı veya kredi kartı özelliğine sahip bir banka kartı kullanılarak online olarak doldurulabilir.

İzmirim Kart Nasıl Alınır?

İzmirim kartınızı şehirdeki tüm satış noktalarından ve dolum gişelerden alabilirsiniz.

Önemli: İzmirim Kart resmi bayileri hariç internette satılan kartlar, tespit edildiğinde kullanıma kapatılacaktır.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim Kart Nerelerde Kullanılır?

Tüm belediye otobüslerine binişlerinizde, tüm izban binişlerinizde, tüm metro binişlerinizde, tüm vapur binişlerinizde, Sasalı Doğal Yaşam Parkı giriş ödemelerinizde, teleferik tesislerinde kabin binişlerinde, buz pisti giriş ödemelerinizde, tüm akıllı tuvalet ödemelerinizde ve bisiklet kiralama ödemeleriniz için İzmirim kartınızı kullanabilirsiniz.

İzmirim Karta TL Yüklemesi Nasıl Yapılır?

İzmir’de yaşayan ve toplu taşımayı yoğun olarak kullanan vatandaşlar, İzmirim kart bakiyesini nasıl dolduracaklarını öğrenmek isteyebilirler.

  Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

İzmirim Kart’a para yüklemesi online veya kart dolum bayilerinden yapılabilir. İzmirim Kart bakiye yükleme ve İzmirim kart bakiye sorgulama ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

İzmirim Kart’ına para yüklemek isteyen vatandaşlar, belirlenen özel dolum bayilerinden bakiye yükleme yapabilirler.

Vatandaşlar bayilerden bakiye yüklemek istiyorsa, belirlenen dolum noktalarına bizzat gitmeleri gerekiyor. İmkanı olmayan ya da gitmek istemeyen vatandaşlar İzmirim Kart’ına internetten yükleme yapabilirler.

Online yükleme yapmak isteyenler https://online.izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle bağlantısını takip ederek kart numarası, güvenlik kodu ve ödeme bilgilerini girerek bakiyeyi doldurabilir. İnternetten para yükleme özelliği kart kullanıcılarına avantaj sağlar.

İzmirim Kart TL yüklerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

İzmirim Kart’a online olarak yüklenen bakiye 1 saat sonra aktif olacaktır.

Online yükleme yaparken minimum tutar 1 TL, maksimum tutar 300 TL yükleme yapabilirsiniz.

İzmirim Kart TL yüklemesi sadece 3D Secure aktif olan kredi kartları ile yapılabilmektedir.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

İzmirim kart bakiyenizi yüklemek için öncelikle https://online.izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle linkine tıklayıp aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

İzmirim kart bakiyenizi doldurmak ve üye girişi yapmak için https://online.izmirimkart.com.tr/giris linkine tıklayın.

İzmirim Kart üye girişinizi yaptıktan sonra “Kart Ekle” linkine tıklar, “İzmirim Kartını Kaydet” deyip “Talimat Ekle” linkine tıklarlar.

Kredi veya banka kartını kaydetmek için bankanızdan gelen SMS doğrulama kodunu girin.

Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilir ve kartınızda bakiye bitmeden otomatik olarak yükleme yapabilirsiniz.

İzmirim Kart Online TL Yükleme

İzmirim kart bakiyenizi online yükleme imkanına sahipsiniz. Mobil internet bağlantısı olan her yerden online yükleme yapmak için https://online.izmirimkart.com.tr/giris linkine tıklayarak anında bakiye yükleyebilirsiniz.

İzmirim Kart TL Bakiye Yükleme Noktaları

Oldukça yaygın dolum ağı sayesinde İzmirim Kart’ınıza İzmir içindeki birçok lokasyonda ve metro istasyonunda dolum yapabilirsiniz. İzmirim kart yükleme merkezlerine ulaşmak için https://www.izmirimkart.com.tr/tr/DolumBayileri linkine tıklayarak size en yakın yükleme merkezinin yerini öğrenebilirsiniz.

İzmirim Kart TL Yükleme Sorunu

Genel olarak kredi kartı yüklemelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri, kredi kartı ödemesi alınmasına rağmen bakiyenin kart hesabına yansımamasıdır. Kredi kartınız ile online yükleme yaptığınızda, ücret kartınıza yansımadıysa 0(850) 209 35 35 ve 0(232) 444 40 35 numaralı telefonları hemen arayarak sorununuzu dile getirebilirsiniz.

  Green Card Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

İzmirim kartınıza internetten kredi kartıyla bakiye yüklediğinizde ortalama 1 saat içerisinde aktif olur. İzmirim kart bakiye yüklenemedi uyarısı alırsanız çağrı merkezini mutlaka aramalısınız.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Saatleri

İzmirim kart bakiyesini yükledikten sonra bakiye genellikle 1 saat sonra kartınıza yansır. Son dakika sürprizleri yaşamak istemiyorsanız kesinlikle otomatik ödeme talimatı vermeniz faydalı olacaktır. İzmirim Kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemini 7/24 dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ancak bakiyenin 1 saat sonra kartınıza yansıyacağını unutmayın.

Bostanlı Kart Başvuru Merkezi  Adresi (Bostanlı -İzdeniz Aktarma İstasyonu) : Bostanlı Otobüs Hareket Merkezi Hasan Ali Yücel Bulvarı Bostanlı Mahallesi No:41 Karşıyaka/İzmir

Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi Adresi (Fahrettin Altay Aktarma Merkezi) : Üçkuyular İstinye Hareket Merkezi Bahçelerarası mah. Deniz Feneri Sk. No:2 Balçova/İzmir

Üçyol Kart Başvuru Merkezi Adresi (Metro Betonyol Çıkışı) : Üçyol Metro İstasyonu Betonyol Çıkışı Bahçelievler Mahallesi, İnönü Caddesi, No:167/1 adresli P/2 Nolu dükkan

Bornova Kart Başvuru Merkezi Adresi (Bornova Metro Aktarma) : Bornova Aktarma Merkezi Kazım Dirik Mahallesi Üniversite Cad.  4A No:2 Bornova/İzmir

Konak Kart Başvuru Merkezi Adresi: Cumhuriyet Bulvarı No:36/B Zemin Kat Kapani İş Hanı Konak / İZMİR

Başvuru Merkezi çalışma saatleri Pazartesi – Cuma 08:00-12:00 ve 13:00-17:45 arasındadır.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Toplu taşıma kullananlar için İzmirim Kart bakiyesinde ne kadar kaldığı merak konusu oluyor. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemi online olarak yapılabilmektedir.

İzmirim kart bakiye sorgulama yapmak isteyenler https://online.izmirimkart.com.tr/giris#Bakiye_Sorgula linkine tıklayıp “İzmirim kart Bakiye Sorgulama” seçeneğinden kart numaralarını girerek yapabilirler.

Veya sistem üyesi iseniz, sisteme giriş yapmak için cep telefonu numaranızı ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra sistemde kayıtlı olan kart numarasından bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

Bakiye sorgulamanın bir başka yolu da belirli noktalarda bulunan dolum bayileri aracılığıyla yapılmaktadır.

  Exxen Üyelik Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

İzmirim Kart Tükenmez Kart Nedir?

Birçok insan zaman zaman kartına yükleme yapmayı unutur. İzmir Büyük Şehir Belediyesi toplu ulaşımda yeni bir döneme girdi. Bu sayede toplu taşıma kullanan kişiler “yetersiz bakiye” durumu ile karşı karşıya kalmayacaklardır.

Öncelikle bunu yapmak isteyen kişilerin sisteme üye olması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Kart Ekle” menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra İzmirim kartınızı sisteme kaydetmelisiniz. Kartı kaydettikten sonra “Talimat Ekle” seçeneğine tıklamanız gerekir. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Otomatik yükleme siparişiniz, bankanızın SMS doğrulama kodunu onayladıktan sonra gerçekleşecektir. İzmirim kart bakiyeniz tükenmeden yeniden yükleme yapılacaktır, böylece hem İzmirim Kart bakiye sorgulama zorunda kalmayacak hem de yetersiz bakiye sorunu yaşamamış olacaksınız.

İzmirim kart bakiye sorgulama nasıl yapılır? 2022 güncel yazımızın sonuna geldik. İzmir’de yaşayıp özellikle yoğun toplu taşıma kullananların tercih ettiği İzmirim Kart, daha bir çok hizmette de kullanıldığı için İzmirlilerin hayatını kolaylaştırmaktadır. İzmirim kart bakiye sorgulama ile uğraşmak istemeyenler için otomatik ödeme seçeneği olması da oldukça önemli bir detay. Diğer Başvurular kategorimizin son yazısı olan Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel futbol severleri yakından ilgilendiren, maçları tribünden izleyebilmek için gerekli kart olan Passolig hakkında tüm detayları paylaştığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Sitemiz içerikleri hakkında araştırma yapmak isterseniz Google bazlı arama yapmanız yeterli olacaktır.

İzmirim Kart Para İadesi Nasıl Yapılır?

Öğrenci veya öğretmen haklarından yararlanmayanlar için kişiye özel öğrenci veya öğretmen kartındaki bakiye, Konak katlı otoparkının altında bulunan Kart Değişim Merkezi’nden ödenir.

Boş İzmirim Kart Ne Kadar?

İzmirim kart ücretleri; öğrenci, öğretmen ve 60 yaş kartları 10 TL’dir, kaybolma, çalınma veya yıpranma nedeniyle kartınızı yenilemek için 20 TL ödemeniz gerekmektedir.

İzmirim Kart İçinde Ne Kadar Var?

Bakiye bilgilerine https://www.izmirimkart.com.tr/tr/BakiyeSorgulama/109 linkinden ulaşılabilir.

İzmirim Kart Nasıl İptal Edilir?

Kart iptali için him.izmir.bel.tr adresinden HİM başvuru kaydı oluşturarak talep göndermeniz gerekmektedir.

Merhaba ben Alper. Sizler için resmi başvuru, yardım parası yada yarışma programlarına başvurular nasıl yapılır anlatıyorum tarif ediyorum.

Related Posts


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.