Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Passolig başvuru nasıl yapılır? 2022 güncel soruyu yanıtlamaya geçmeden önce Passolig’in ne olduğunu açıklayalım. Passolig elektronik bilettir, bir futbol maçına gitmek isteyen taraftarların sahip olması gereken bir kart sistemidir. Passolig sahibi olmadan maçlara girmek mümkün mü? Aşağıda passolig hakkında merak edilenler ve online passolig başvuru nasıl yapılır? tüm detaylar yazımızda.

Tribünden futbol maçlarını izlemek isteyen taraftarların elektronik ortamdan aldıkları bilet sistemine “passolig kartı” denir. Elektronik bilet sistemi ülkemizde 19 Nisan 2014 tarihinde faaliyete geçmiş ve 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında “Türkiye Futbol Federasyonu” tarafından uygulamaya konulmuştur. Passolig kartı almak çok kolaydır.

Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel
Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Passolig Başvuru Nasıl Yapılır?

Passolig, futbol maçına gitmek isteyen taraftarların sahip olması gereken e-kart uygulamasıdır. Passolig olmadan maça girilemez. Passolig uygulamasından önce, bilet almak için oluşan bilet kuyrukları artık yerini passolig aracılığıyla çevrimiçi bir biletleme işlemine bırakmış oldu. Bu nedenle, elektronik biletler kağıt biletlerin yerini almıştır.

Passolig’in internet sitesinde passolig dönemi ile ilgili aşağıdaki bilgiler yer almaktadır:

Passolig kartları, taraftarların sevdikleriyle güvenle stada girmelerini ve her türlü olumsuzluktan uzak, huzur içinde istedikleri maçları izlemelerini sağlıyor.

Kulüplere ve taraftarlarına büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan passolig kartları ile Türk futbolu, geçmişten gelen birçok olumsuzluğu geride bırakarak, tribünlerin huzur ve güvenliğinin yanı sıra ekonomik çıkarlarını da maksimuma çıkarıyor.

  Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

14 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe giren yeni yasal düzenleme ile kağıt biletlerin yerini artık maç girişlerinde kullanılabilen passolig kartlar almıştır. Kart alımının başlamasıyla birlikte basılı bilet sorunları da ortadan kalktı ve artık e-bilete maçlar tanımlanarak beklemeden maçlara daha hızlı girmek mümkün.

Passolig kartı olan sporseverler için maç biletleri otomatik olarak kartlarına yüklenir. Kombine biletler de passolig kartına tanımlanır. Satın alınan maç bilgileri, tüm detayları ile birlikte kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderilecektir. Ayrıca, kart sahipleri maç günlerinde stadyumdaki el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerini yazdırabilirler. Kart sahipleri, yükledikleri maçlarla ilgili çeşitli detaylara kolayca ulaşabilirler.

Passolig kartlarına sahip taraftarlara yönelik avantajlar futbol maçları ile sınırlı değil. Passolig kartınızı özel kampanyalardan faydalanmak için kullanabilir veya kredi kartınız olarak Passolig kartınızı seçebilirsiniz.

Passolig Kartımı Nasıl Alabilirim?

* Web sitesinden veya mobil uygulamadan passolige’e giriş yapın

* Hemen Başvur’u tıklayın.

* Başvuru formunu doldurun.

* Telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz.

* Kartınızı seçin.

* Fotoğrafını yükle.

* Ödemenizi yapın.

* Kartınız adresinize gönderilsin.

İnternetten Passolig Başvurusu Yapmak

* “Hemen Al” butonuna tıklayarak ulaşabileceğiniz başvuru formuna bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girin.

* Telefonunuza gelen SMS şifresini ilgili alana girerek ilk adımı tamamlayın.

* Kart tipini seçin.

*Fotoğrafınızı yükleyin ve ödeme aşamasına geçin.

* Kredi kartı, nakit, mobil ödeme veya promosyon kodunuzla ödeme yapın.

*Passolig kartınız belirttiğiniz adrese kargolanacaktır. Pasaport ile passolig başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşlar kartlarını stadyum gişesinden teslim alabilecekler.

Passolig Mobil Uygulaması İle Başvuru Yapmak

* Uygulamayı indirdikten sonra, Kartlarım menüsünden “Passolig Kart Başvurusu” butonunu seçiniz ve başvuru formuna bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriniz.

  E-Devlet Silah Ruhsat Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

* Telefonunuza gelen SMS şifresini ilgili alana girerek ilk adımı tamamlayın.

* Kart tipini seçin.

*Fotoğrafınızı yükleyin ve ödeme aşamasına geçin.

* Kredi kartı ile ödeme tamamlandıktan sonra,

*Passolig kartınız belirttiğiniz adrese kargolanacaktır. Pasaport ile passolig başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşlar kartlarını stadyum gişesinden teslim alabilecekler.

Passolig Kartı Ulaşmadan Maça Girilebilir mi?

Passolig kartlarının ortalama teslim süresi 15 gündür. Kart başvurusunu ve ödemesini tamamladıktan sonra TC kimlik numarası ile maç bileti alabilirsiniz. Kartınızı henüz almamış olsanız bile, akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Passo Mobil uygulamasını kullanarak bilet aldığınız maçlara giriş yapabilirsiniz.

Passolig Kart Ücreti Ne Kadar?

Passolig fiyatları takımlara göre değişiklik göstermektedir. Beşiktaş, Galatasaray, TFF logolu Passolig ve logosuz Passolig için ücret 48,50 TL, Fenerbahçe 48 TL ve Trabzonspor 40,50 TL, Ankaragücü 36 TL, Bursaspor 35 TL ve diğer kartlar 27,5 TL’dir.

Passolig kartları 1 yıl geçerlidir. 1 yılın sonunda kartın yenilenmesi için ayrıca bir ücret talep edilmektedir. Yenileme ücreti satın alma ücreti ile aynıdır.

Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel
Passolig Başvuru Nasıl Yapılır? 2022 Güncel

Passolig E-biletimin Geçerliliğini Nasıl Uzatabilirim?

6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre Spor Toto Süper Lig ile Süper Toto Birinci Lig maçlarına giriş için elektronik kart kullanılması zorunludur. Passolig kartınıza yıllık e-bilet ücretini ödeyerek oyun bileti satın alabilir ve stadyuma giriş yapabilirsiniz.

Passolig kartınızın yıllık e-bilet kullanım süresini uzatarak maç bileti satın alma ve stadyuma giriş hakkınızı devam ettirmek elinizde. Tercihinize göre passolig kartınız veya başka bir kredi kartınız ile e-biletinizin geçerlilik süresini uzatabilir veya size en yakın N Kolay noktasından nakit olarak ödeyebilirsiniz.

  Kimlik Kayıp Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Ayrıca mobil ödeme seçeneğini tercih ederek Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlı telefonlarınızdan SMS göndererek, e-bilet kullanım sürenizi uzatabileceğinizi de unutmayın.

Passolig başvuru nasıl yapılır? 2022 güncel yazımızın sonuna geldik. Maçları tribünden izleyebilmek için alınması gereken passolig başvuru hakkında tüm detayları paylaştık. Passolig internet sitesi linklerini de ekledik, direkt siteye ulaşım sağlayabilirsiniz. Kartın ilk alınmasından, yenileme zamanı ve ücretlerine kadar her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Diğer Başvurular kategorimizin son yazısı olan E-devletten Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Güncel yazımızda geliri olmayanlar için büyük ihtiyaç olan yeşil kart başvurusunun nasıl yapılacağı, hangi şartlarda başvurunun onaylanacağı, hangi şartlarda yeşil kartın iptal edileceğini yazımızda bulabilirsiniz. Google bazlı yapacağınız arama ile sitemiz içeriklerine daha kolay ulaşabilirsiniz.

Passolig Kart Kaç Yaş Sınırı?

18 yaşından küçükler Passolig kartına sahip olabilir mi? 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Yasası uyarınca 18 yaşından küçüklerin stadyuma girebilmeleri için elektronik kart almaları gerekmektedir.

18 Yaşından Küçükler Maça Girebilir mi?

Yeni duyuru ile birlikte bu kısıtlama kaldırılmıştır. Önümüzdeki maçlar için her yaştan insan stada girip maçı izleyebilecek.

Maça Nasıl Girilir?

Passolig kartınız size ulaştıysa ancak yanınızda değilse, Passo Mobil uygulamasının “Cep Telefonu İle Maça Giriş” özelliğini kullanabilir veya stadyum gişesinden “Tek Girişlik Pass Card” teslim alarak stadyuma giriş yapabilirsiniz.

1 Passolig Kaç Bilet Alınır?

Kaç bilet alabilirim? Bir kişi kendisi dahil beş kişi adına bilet alabilir, bilet alan tüm taraftarların passolig kartı olması gerekir.

Merhaba ben Alper. Sizler için resmi başvuru, yardım parası yada yarışma programlarına başvurular nasıl yapılır anlatıyorum tarif ediyorum.

Related Posts


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.